Hakkımızda

KeskinYay®

 

“En iyisini neden ait olduğu topraklarda yapmayalım?” fikrinden yola çıkan KeskinYay, 2010 yılından beri geleneksel Türk yayları üretimi yapmaktadır. Tarihi gerçeklik, hız, sağlamlık, rahat kullanım gibi unsurları göz önüne alarak her biri uzun bir araştırma, geliştirme (AR-GE) ile test süreçlerinin ardından farklı geleneksel yay modellerini kemankeş ve kemankeş adaylarının kullanımına sunmuştur.

 

KeskinYay üretime başladığından bugüne kadar, ulusal ve uluslararası müsabakalarda gerçekleştirilen “yer okçuluğu”, “atlı okçuluk” ve “menzil okçuluğu” kategorilerinde sayısız başarıya imza atmıştır.

 

 

Misyon ve Vizyonumuz

 

Misyonumuz, en iyi geleneksel Türk yayını ait olduğu topraklarda yapmak. Vizyonumuz ulusal ve uluslararası alanda geleneksel Türk okçuluğunu, ürettiği geleneksel yaylar ile tanıtarak bu alanda dünyanın önde gelen markası olmak.

Kemanger Tuncay Keskin

 

Tuncay Keskin 2008 yılında bir sevda olarak başladığı ve deyim yerinde ise tarihin tozlu sayfalarında unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı yayı yapımına gönül vermiş Türkiye’nin sayılı kemangerlerindendir. Bugüne kadar malzemesi, geometrisi ve ölçüleri tarihi örneklere birebir uygun 50’nin üzerinde çalışan organik yay yapmıştır. Tuncay Keskin 10 yılı aşkın organik yay yapım tecrübesini lamine ve diğer sentetik yay yapımı sürecine aktarmıştır.