Garanti Koşulları

Keskin Yayları’nın garanti süresi 1 yıldır. Garanti süresi ürün satın alındıktan sonra kullanıcıya ulaştığı tarih itibari ile başlamaktadır. Garanti süresi ürünün satın alınma tarihinden sonra kullanılıp kullanılmamasından bağımsızdır. Garanti süresi içerisinde ürünün tamir edilmesi ya da yeni bir ürün ile değiştirilmesi durumunda garanti süresi uzamaz ve ürünün İLK ALINDIĞI tarihten itibarendir (Garanti süresi tamir edilen ya da değiştirilen ürünün tamir edilme/ değiştirilme tarihi itibari ile tekrar başlamaz).

 

Garanti, üretim süreci ve üretimde kullanılan malzeme hatalarından kaynaklanan kırılma, asimetri, deformasyon, delaminasyon gibi hususları kapsamakta olup kullanıcı hatalarını kapsamaz. Bu çerçevede yayın kurulması, kullanılması ve muhafazası gibi kullanıcıdan kaynaklanan sorunlar garanti kapsamı dışındadır.

 

KeskinYay, garanti süresi içinde meydana gelen ve garanti kapsamındaki sorunları gidermek üzere yayı geri alır. Tamirin mümkün ve etkin olduğu durumlarda yayın tamirini gerçekleştirip en kısa sürede kullanıcıya ulaştırır. Yayın tamirinin mümkün olmadığı ya da tamir sonrası yaydan beklenen verimin alınmasının mümkün olmadığı durumlarda hasarlı yay iade alınır ve yerine yenisi verilir. Bu çerçevede öncelikle hasarlı ürün üreticiye gönderilmelidir.